Jak to Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej
oraz SPA "Dąbie"
z a p r a s z a l i     n a


Obchody 20 lat Ikarusów
w Szczecinie

w dniu 24 marca 2001 r.
 
     W tym dniu na linii 66 pojawił się Ikarus 280 nr 255 z 1983 roku. Wystrojony był on na tę okoliczność girlandami kwiatów i okolicznościowym napisem. Zjawiając się na przystanku o godzinie 10.40 wywołał swoim widokiem wielkie poruszenie.
W autobusie było można obejrzeć wystawę dotyczącą historii szczecińskich autobusów ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów marki IKARUS 280.
"Nasi" rozdawali jadącym ulotki z opisem historii autobusów marki Ikarus.
Na ostatnim kółku znaleźli nas 3 panowie z "Renomy". Stanowczo zażądali od nas biletów. W zamian stanowczo zostali zaproszeni do wstąpienia do naszego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej. - Nastąpiła wtedy grzecznościowa wymiana not i trzej panowie zacieśnili stosunki z ww. Towarzystwem.
      O 13.30, po zajechamiu na pętlę na os. Bukowym, w błyskawiczmym tempie autobus został rozebrany z kwiatków, baloników, napisów i tablic. Postanowiono przejść się piechotą na przyszłą zajezdnię tramwajową w Kijewie. (Tam w przyszłości mają nocować tramwaje szybkobieżne). Poszliśmy po torach kolejowych przez straszne wygwizdowo. Po prawej las, a w dali... pole. Znaleźliśmy małą zaciszną kotlinkę i przy pomocy wyćwiczonego w spartańskich warunkach kolegi Olafa, rozpaliliśmy grilla. Panie przygotowały "herbatę", a panowie wyciągnęli z plecaków wałówkę. Rozpoczęła się impreza ze śpiewem i tańcem. Wspominano czasy szkolne, wojskowe i te z zamierzchłej przeszłości. Jak zimna temperatura zaczęła nam doskwierać zaczęliśmy zbierać się do wymarszu. W drodze powrotnej szukaliśmy wiosny ale tylko kilka krzaków z młodymi listkami musiało nam wystarczyć.

Teraz czekamy na następną imprezę! Też w tym samym towarzystwie - a może nawet większym!
ZAPRASZAMY!!!!

Tekst: Ela Szczerska
Foto: Tomasz Tokarzewski


Powrót do podstrony "Obchody"
Powrót do strony głównej serwisu

Opracowanie: Elżbieta Szczerska