130 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie

29 sierpnia 2009 r.

Dzień otwarty zajezdni tramwajowej Pogodno oraz dzień otwarty zajezdni autobusowej SPPK Police

W dniu 23 sierpnia 1879 roku wyjechał na szczecińskie ulice pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę 29 sierpnia 2009 roku, dzięki uprzejmości Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. oraz Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Policach, odbył się dzień otwarty zajezdni tramwajowej Pogodno oraz zajezdni autobusowej SPPK Police.

W godzinach 11:00 - 12:30 na terenie zajezdni tramwajowej Pogodno zostały zaprezentowane następujące wagony:

O godzinie 12:30 rozpoczęła się Parada autobusowa z zajezdni tramwajowej Pogodno do zajezdni autobusowej SPPK Police.

W przejeździe paradnym wzięły udział następujące autobusy (wszystkie w barwach Floating Garden 2050):

W godzinach 13:00 - 14:00 na terenie zajezdni autobusowej SPPK Police odbyła się wystawa taboru autobusowego, była także możliwość obejrzenia zajezdni "od kuchni". Przed rozpoczęciem zwiedzania zajezdni, z przystanku Police Bankowa odjechał specjalny bezpłatny autobus wprost do zajezdni SPPK.

O godzinie 14:00 z zajezdni autobusowej SPPK Police wyruszyły w drogę powrotną bezpłatne autobusy specjalne do Szczecina. Autobusy: Neoplan N4011, MAN NL252, Solaris Urbino 18 udały się przez centrum Szczecina do zajezdni SPA Dąbie, a Solaris Urbino 12, Volvo B10MA, MAN NG272 obrały kurs na zajezdnię SPA Klonowica, zatrzymując się po drodze przed zajezdnią Pogodno.

Tekst i foto: Robert Łubiński


Powrót do podstrony "Obchody"
Powrót do strony głównej serwisu

Opracowanie: Robert Łubiński